LWY AL-RASSANU Guy Gavriel Kay - OKAZJE

chwilowy brak towaru

  • Producent: Mag
  • Kategoria: Fantastyka i science fiction
  • ISBN: 9788374800150
Ona - żydówka. Oni – muzułmanin i chrześcijanin.
dopasujeła ich wojna i miłość. Dzieli ich przepaść religijna i kulturowa. Troje przyjaciół trójkąt miłosny.Czy przezwyciężą uprzedzenia własnych rodzin? Czy poświęcą miłość dla lojalności? Czy jakikolwiek wybór przyniesie im szczęście? Na te fundamentalne pytania czytelnik nie znajdzie odpowiedzi w „Lwach Al.-Rassanu", historycznej powieści o wojnie, miłości i uprzedzeniu Guy Gavriela Kaya, kanadyjskiego autora światowych bestsellerów. Odszuka natomiast sporo wzruszeń, pozna żal, nienawiść i przeżyje niezapomniane chwile śledząc splątane losy trojga bohaterów, którym przyszło żyć w trudnych czasach.
Akcja powieści rozgrywa się w historycznej rzeczywistości XI wiecznej Europy, epoce schyłku imperium muzułmańskiego w fikcyjnym miejscu nazwanym w powieści Al.-Rassanem. Al-Rassan, w którym współistnieją trzy wyjątkowo odmienne kultury, to kraj kuszącyego efektowna i pełnej przemocy historii. Pokój pomiędzy chrześcijanami, muzułmanami i żydami jest trudno osiągalny i niepewny, podobnie jak wszechobecny cień, rozdzielający te narody, lecz zbliżający do siebie rewelacyjne osoby. Na tle niezwykłych wydarzeń, które popychają Al.-Rassan na skraj wojny, obserwujemy losy Ammara ibn Khairana – poety, dyplomaty, żołnierza. Jego losy splatają się z Rodrigiem Belamonte, który jest wyśmienitym dowódcą wojskowym. Sercami obu panów zawładnęła Dżehana bet Iszak – doskonała lekarka i zmysłowa kobieta.
W przygotowaniu film na podstawie książki w reżyserii Edwarda Zwicka, twórcy „Ostatniego samuraja". Twórca scenariusza do filmu jest Vera Blasi.
informacje technologiczne: Autor: Guy Gavriel Kay Stan: nowa, nieczytana Oprawa: miękka Rok wydania: 2006 ISBN 978-83-7480-015-0 Stron: 522 rozmiary (mm): 135x205

Zabacz również:

Popularne produkty w kategorii: Fantastyka i science fiction